Jezu ufam Tobie - Ty się tym zajmij - proś a otrzymasz

"Jezu ufam Tobie - Ty się tym zajmij" (zobacz jak skuteczna jest ta krótka modlitwa), gdyż : "Proście o cokolwiek byście chcieli, a będzie wam dane" (Jan 15)

Dwa lata temu zapisałam tu kilka ważnych dla mnie skutecznych modlitw i sposobów radzenia sobie z problemami. Nie sądziłam, że to się komuś przyda. Zaglądam tu gdy potrzebuję. Ku pokrzepieniu serca własnego znalazłam taki oto dowód jak Jezus działa, gdy się Jemu zaufa.
" Przeżywałam bardzo trudne chwile i nie radziłam sobie z nawarstwiającymi problemami. Wydawało mi się, że zwariuję. Nie mogłam spać ani jeść i na szczęście trafiłam na tą stronę. Zastosowałam się do wskazówek tu zawartych. Modliłam się. Przyznam szczerze, że od czasu do czasu wracał do mnie niepokój. Mówiłam wtedy "JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ". Znowu się uspokajałam. WSZYSTKO SIĘ DOBRZE SKOŃCZYŁO. Dziękuję za wskazówki. Pomogły mi spojrzeć na sens modlitwy z całkiem innej strony. Szczęść Boże Wszystkim, którzy to przeczytają. " Komentarz pochodzi z tego wpisu: JEZU UFAM TOBIE
Polecam co powiedział Jezus do sługi Bożego Dolindo Ruotolo Oto fragment zapisek z pism Sł Bożego Dolindo Ruotolo:

"
Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: "Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!" Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud.
Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! zamknij oczy i mów: "Ty się tym zajmij" Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencję miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy. Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo - gorzej - ufacie tylko interwencji człowieka.
A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu.
Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi. Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na Mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk. Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu. Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość!
Nie ma skuteczniejszej Nowenny od tej: „Och Jezu, oddaję się Tobie, Ty się tym zajmij”
„Trwajcie w Miłości Mojej... jeśli trwać będziecie we Mnie i trwać będą w was Moje Słowa, proście o cokolwiek byście chcieli, a będzie wam dane” (Jan 15).
Bł. Sługa Boży Dolindo Ruotolo, (1882-1970) tercjarz franciszkański, który został przeniesiony i pochowany w parafii MB Niepokalanej z Lourdes i św. Jana dei Vecchi w Neapolu. www.dolindo.org/english
WIĘCEJ TUTAJ

KAŻDĄ czynność zaczynaj od słów: JEZU UFAM TOBIE, a gdy sprawy się komplikują, dodaj: TY SIĘ TYM ZAJMIJ a zobaczysz cuda w swoim życiu.

Znalazłam dziś kolejne komentarze. Oto fragmenty:
Siostra Faustyna pisała, że oczy (spojrzenie) na obrazie "Jezu ufam Tobie" są takie same jak wtedy, gdy Pan Jezus umierał na krzyżu. Sami zobaczcie jak wielka miłość i dobroć jest w tych oczach. Zrozumiałam wreszcie co znaczy Masz za Obrońcę Boga. I zachwyciło mnie to. Cóż bowiem się może stać, gdy sam Bóg mnie broni.
Drugi fragment: Spróbujcie. Dajcie Bogu szansę działania. Zróbcie tak jak mówił Jezus.
Powiedzcie Mu przed każdą nawet najdrobniejszą czynnością " Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij" I to naprawdę działa. Tak jakby sam Bóg chciał uczestniczyć w każdej, ale to każdej minucie mojego (naszego) życia :) I to jest moje niesamowite ODKRYCIE ! I sądzę, że tak jak dla mnie było to trudne do uwierzenia (dopóki się sama nie przekonałam)tak sądzę, że nie byłam odosobniona w tym niedowierzaniu ( a może jakiejś nieświadomości, że taka bliskość Boga jest możliwa) WIĘCEJ TUTAJ

LicheńSanktuarium Maryjne w Licheniu

Wirtualna pielgrzymka

Rekolekcje - kalendarz 

Główne uroczystości i wydarzenia
25 lutego
Nadanie licheńskiej świątyni tytułu bazyliki mniejszej


Dekretem z 25 lutego 2005 r. Stolica Apostolska przyznała świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej tytuł bazyliki mniejszej. Była to jedna z ostatnich decyzji Jana Pawła II. Na pamiątkę tego wydarzenia na zewnątrz kościoła umieszczono tablicę o ciemnym kolorze, na której wyryto w złotawym odcieniu napis mówiący o tym uhonorowaniu.
Bazylika mniejsza (basilica minor) – oznacza tytuł honorowy, nadawany przez papieża lub w drodze prawa zwyczajowego, który otrzymują kościoły wyróżniające się wartością zabytkową, albo ze względu na swoje walory liturgiczne bądź duszpasterskie.
Jednym z przywilejów związanych z nadaniem kościołowi tytułu bazyliki mniejszej jest możliwość uzyskania w nim odpustu zupełnego.

1 maja
Rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w lesie grąblińskim
W 1850 r. Matka Boża kilkakrotnie objawiła się w lesie grąblińskim koło Lichenia pasterzowi Mikołajowi Sikatce, wzywając ludzi za jego pośrednictwem do pokuty i nawrócenia. Pierwsze objawienie miało miejsce na początku maja. Właśnie dlatego w pierwszym dniu tego maryjnego miesiąca, w Sanktuarium wspominamy pierwsze objawienie, inaugurując zarazem uroczyście sezon pielgrzymkowy. Wieloletnią tradycją jest sprawowanie tego dnia w lesie grąblińskim, na miejscu objawień, południowej Mszy Świętej, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy.
Ostatni weekend maja
Pielgrzymka sołtysów


Tradycją stało się już to, że każdego roku w ostatni weekend maja przybywa do licheńskiego Sanktuarium Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich. Pielgrzymi goszczą w Sanktuarium dwa dni. Uczestnicy pielgrzymki spotykają się z władzami Stowarzyszenia, biorą udział w sympozjach i szkoleniach, ale przede wszystkim powierzają siebie i swoich bliskich Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Licheńskiej. Szczególną okazją do tego jest udział w niedzielnej Mszy św. sprawowanej w bazylice przed Cudownym Obrazem.
6 – 8 czerwca
Rocznica wizyty Jana Pawła II w Licheniu
W tych dniach przypominamy sobie niezwykłe chwile, kiedy to w 1999 r. gościliśmy w Sanktuarium Ojca Świętego Jana Pawła II. Papież przybył do Lichenia w niedzielny wieczór 6 czerwca. W poniedziałek rano, 7 czerwca, dostojny gość zwiedził bazylikę, a następnie na schodach budującej się jeszcze wówczas świątyni odprawił nabożeństwo, podczas którego wygłosił homilię, pobłogosławił będącą w budowie bazylikę i zebranych przed nią wiernych. Następnie udał się do Bydgoszczy i do Torunia, po czym wrócił na nocleg do Lichenia. We wtorkowy poranek 8 czerwca  1999 r. tłumy wiernych pożegnały Ojca Świętego udającego się na kontynuację pielgrzymiego szlaku.

Na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w Sanktuarium, w rocznicę pobytu Ojca Świętego w Licheniu zapraszamy do zwiedzania apartamentów papieskich, czyli pokoi, w których mieszkał nasz wielki rodak.
Oprócz tych dni apartamenty papieskie otwarte są również :
–  2 kwietnia (rocznica śmierci Jana Pawła II),
– 1 maja (rocznica ogłoszenia Jana Pawła II błogosławionym)
– 18 maja (dzień urodzin Karola Wojtyły),
– 16 października (rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża).

W roku 2011 z okazji beatyfikacji Jana Pawła II apartamenty będzie mozna zwiedzać od 1 maja do końca sierpnia, codziennie od wtorku do niedzieli.


12 czerwca
Poświęcenie bazyliki


W sobotę 12 czerwca 2004 r. – po dziesięciu latach budowy licheńskiej świątyni – bazylika została poświęcona. W obecności Episkopatu Polski, obrzędu poświęcenia kościoła dokonał nuncjusz apostolski w Polsce, ks. arcybiskup Józef Kowalczyk. W uroczystości uczestniczyły tysiące wiernych.
Z racji, iż licheńska świątynia otrzymała 25 lutego 2005 r. tytuł bazyliki mniejszej, można w niej dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jednym z dni, kiedy ten odpust można uzyskać jest właśnie rocznica poświęcenia kościoła, czyli 12 czerwca.
Sobota po 13 czerwca
Ogólnopolskie uroczystości ku czci 108 błogosławionych męczenników
13 czerwca 1999 r. Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy 108 polskich Męczenników z okresu II wojny światowej. Wśród nich jest 3 biskupów, są księża i klerycy, osoby zakonne (m.in. dwaj księża marianie: bł. Antoni Leszczewicz i bł. Jerzy Kaszyra), wierni świeccy.
9 czerwca 2001 r. ks. bp Bronisław Dembowski, ówczesny ordynariusz diecezji włocławskiej, w dolnej części licheńskiej bazyliki poświęcił kaplicę dedykowaną 108 Męczennikom. W ołtarzu kaplicy umieszczony jest obraz, który towarzyszył uroczystości beatyfikacyjnej w Warszawie w 1999 r., przedstawiający Chrystusa wśród 108 Męczenników. Na ścianach umieszczono portrety Błogosławionych.

Każdego roku, w sobotę po 13 czerwca (lub w sam dzień 13 czerwca, jeśli jest to sobota), w Sanktuarium licheńskim mają miejsce ogólnopolskie uroczystości ku czci błogosławionych 108 Męczenników. Gromadzą one nie tylko duchowieństwo i osoby konsekrowane z rodzin zakonnych, do których należeli poszczególni Męczennicy, ale również osoby świeckie, przybywające do Sanktuarium indywidualnie bądź w gronie rodzinnym, by oddać cześć Błogosławionym pochodzącym z okolic ich miejsc zamieszkania, lub też do których mają szczególne nabożeństwo.

Zarówno młodzież, jak i dorośli różnych stanów mogą wśród Błogosławionych Męczenników znaleźć patrona, który swoim życiem i swym wstawiennictwem u Boga będzie pomagał w dochowaniu Bogu wierności każdego dnia i w osiągnięciu celu ostatecznego – pełnego zjednoczenia z Bogiem w szczęśliwej wieczności.
Wśród męczenników znaleźli się m.in.: piątka poznańska – pięciu wychowanków salezjańskiego oratorium zgilotynowanych w Dreźnie (w wieku 20 – 23 lat); Marianna Biernacka – oddała swe życie, ratując w ten sposób życie swojej synowej spodziewającej się dziecka; Stanisław Starowieyski – mąż i ojciec rodziny, działacz Akcji Katolickiej, męczennik z Dachau, gorliwy apostoł nawet w warunkach obozowych; Natalia Tułasiewicz, nauczycielka, żarliwa animatorka apostolatu świeckich.2 lipca
Uroczystość i odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej oraz rocznica przeniesienia Cudownego Obrazu z kościoła p.w. św. Doroty do bazyliki

Dnia  26 marca 2007 r. Stolica Apostolska zatwierdziła formularz Mszy Świętej o Matce Bożej Licheńskiej oraz wyznaczyła w liturgii dzień 2 lipca jako wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej dla diecezji włocławskiej i jako uroczystość w licheńskim Sanktuarium. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach połączonych z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Warto dodać, że właśnie 2 lipca 2006 r. Cudowny Obraz Matki Bożej po prawie półtora wieku przebywania w kościele św. Doroty został uroczyście przeniesiony do bazyliki.
Ostatni weekend lipca
Spotkania trzeźwościowe
W ostatni weekend lipca w Sanktuarium odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Spotkania te mają niemal dwudziestoletnią tradycję. Przyjeżdża na nie każdego roku kilkanaście tysięcy osób z całej Polski oraz spoza granic kraju. Osoby uzależnione oraz ich bliscy współmałżonkowie, dzieci, rodzice, rodzeństwo, krewni i przyjaciele. Jest to czas wspólnego umacniania się na drodze do trzeźwości. Uroczysta Msza św., a po niej świadectwa osób uzależnionych, którym udało się zerwać z niszczącym sposobem życia, świadectwa ich bliskich; wspólna Droga krzyżowa, koncerty, prelekcje, możliwość indywidualnej rozmowy z psychologiem, terapeutą uzależnień, bądź wolontariuszem znającym dobrze problematykę uzależnieniową, mityngi dla osób uzależnionych oraz ich bliskich - oto główne punkty tych spotkań. Zapraszamy.
15 sierpnia
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny


Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i możliwość uzyskania w ten dzień odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, od ponad stu lat gromadzi w Licheniu tysiące pielgrzymów. Z relacji z odpustu zamieszczonej w „Przeglądzie Katolickim” (nr 41, 1875 rok) dowiadujemy się, że w uroczystościach odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w 1875 r. uczestniczyło 7 tysięcy wiernych.
15 sierpnia 1967 r. ks. prymas kard. Stefan Wyszyński ukoronował
koroną papieską łaskami słynący Obraz Matki Bożej Licheńskiej. Ceremonia ta odbyła się przy ołtarzu polowym, przed kościołem parafialnym św. Doroty. Tradycją sierpniowego odpustu jest to, że w wigilię uroczystości, 14 sierpnia o godzinie 18.00 przy ołtarzu koronacyjnym są sprawowane nieszpory i Msza św. Tego dnia nie ma wieczornej Mszy św. w bazylice.
Ostatni weekend sierpnia
Dni Rodziny
W ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia świętujemy w Sanktuarium Dni Rodziny. Są to dni formacji mającej na celu pogłębienie wiary i spotkanie z Chrystusem. Towarzyszy im refleksja nad istotą sakramentu małżeństwa. W sobotni wieczór odprawiona jest Msza św., w czasie której małżonkowie odnawiają swą przysięgę małżeńską. W niedzielę, po każdej Mszy Świętej, udzielane jest specjalne błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny.
W czasie Dni Rodziny jest możliwość rozmowy z psychologiem bądź małżonkami pracującymi w poradnictwie rodzinnym. W programie są również prelekcje, koncerty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.
16 września
Rocznica beatyfikacji o. Stanisława Papczyńskiego


16 września 2007 r. w licheńskim Sanktuarium miała miejsce beatyfikacja założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, ojca Stanisława Papczyńskiego. Aktu wyniesienia na ołtarze o. Stanisława dokonał Sekretarz Stanu Watykanu ks. kard. Tarcisio Bertone. W uroczystości tej uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Msza św. beatyfikacyjna odprawiona została przed bazyliką. Ołtarz i meble ołtarzowe znajdują się obecnie w kaplicy bł. Stanisława Papczyńskiego, w bazylice dolnej.  W sezonie pielgrzymkowym, w każdy czwartek o godz. 17.00, w kaplicy tej jest odprawiane nabożeństwo za wstawiennictwem nowego Błogosławionego.
W 2001 r. za wstawiennictwem o. Stanisława miało miejsce wydarzenie, które następnie zostało zbadane przez Stolicę Apostolską i uznane kanonicznie za cud: ożywienie martwego dziecka u będącej w 7-8 tygodniu ciąży kobiety spod Ełku.
Księża marianie prowadzą stronę internetową poświęconą bł. Stanisławowi:  www.stanislawpapczynski.org
29 września
Rocznica przeniesienia Cudownego Obrazu z lasu grąblińskiego do Lichenia
29 września 1852 r. łaskami słynący Obraz Matki Bożej Licheńskiej został przeniesiony w uroczystej procesji z miejsca objawień, z lasu grąblińskiego, do Lichenia. Ponieważ drewniany kościół parafialny pod wezwaniem św. Doroty uległ zniszczeniu w 1845 r., obraz został tymczasowo umieszczony w drewnianej cmentarnej kaplicy, którą proboszcz Florian Kosiński wybudował z materiałów po kościele św. Doroty. Gdy budowa nowej, murowanej, neogotyckiej świątyni św. Doroty została zakończona w 1857 r., Cudowny Obraz został przez biskupa Michała Marszewskiego przeniesiony do kościoła św. Doroty.
8 grudnia
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to patronalne święto Zgromadzenia Księży Marianów. Błogosławiony Stanisław Papczyński, założyciel zakonu marianów, był wielkim czcicielem Niepokalanej, już na dwa wieki przed oficjalnym sformułowaniem przez Kościół dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. 8 grudnia, w czasie wieczornej konwentualnej Mszy św. odprawianej w kościele św. Doroty, księża i bracia marianie odnawiają swoje śluby zakonne. Tego dnia nie ma wieczornej Mszy św. w bazylice.
 Główne wydarzenia w roku